بازاریابی اینترنتی طراحی پرتال ارزان پارس اندیشان داده گستر توکان اندروید طراحی وب سایت طراحی وب اپلیکیشن سینوتی سفارش طراحی وب مهارت های توسعه دهنده فرانت اند مهارت های یک فرانت اند کار توسعه جاوا اسکریپت زبان هایی یک فرانت اند کار طراحی وب سایت بروز شرکت طراحی سایت طراحی فروشگاه اینترنتی بهینه سازی سایت طراحی سایت سینوتی مهارت اند کار,سینوتی کسب کار طراحی های وب توسعه بهینه طراح بازاریابی سایت سازی طراحی بلد باید یک وب سایت بروز پشتیبانی اپلیکیشن اینترنتی باشد طراحی تکنولوژی طراحی مشاوره اندروید سایت طراحی طراحی اند اپلیکیشن فرانت سایت طراحی فروشگاه طراحی فرانت خدمات که یک دهنده وب سایت پرتال سایت شرکت سینوتی با ارائه امکانات طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن توانسته نیاز همه کاربران را برطرف نماید. طراحی سایت نیاز به مختصصانی دارد که بتوانند به خوبی سایت را طراحی کنند. به عبارت دیگر با طراحی سایت می توانید کسب و کار خود را رونق دهید و از طرف دیگر می توانید مشاوره کسب و کار را از ما دریافت نمایید. ما برای شما مشتریان عزیز طراحی سایت را به بهترین شکل ممکن و بصورت کاملا اختصاصی انجام میدهیم. طراحی سایت فروشگاهی نیز یکی دیگر از خدمات ما است. شرکت طراحی سایت سینوتی به خوبی طراحی سایت را انجام می دهد. شرکت سینوتی به همه شرکت های مختلف نیز خدمات مختلفی را ارائه می دهد. شرکت های مختلفی نیز می توانند طراحی های خود را تغییر و تحویل دهند. اکنون شرکت سینوتی مفتخر است که در طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن توانسته نیاز همه مخاطبان را براورده نماید.

شرکت سینوتی آماده ارائه خدمات طراحی وب سایت و پرتال های فروشگاهی متناسب با نیاز روز بازار است. خدمات سینوتی شامل مشاوره و پشتیبانی نیز می باشد.

10 مهارت که باید یک توسعه دهنده فرانت اند بلد باشد مهارت های توسعه دهنده فرانت اند،مهارت های یک فرانت اند کار،توسعه جاوا اسکریپت،زبان هایی یک فرانت اند کارطراحی وب اپلیکیشنطراحی وب سایتشرکت طراحی سایتiosسینوتیسفارش طراحی وبطراحی فروشگاه اینترنتی،بهینه سازی سایتطراحی سایتطراحی وب سایت بروزاندرویدبازاریابی اینترنتی،طراحی پرتال ارزان،پارس اندیشان داده گستر توکان

فروشگاه سایت بازاریابی فرانت و و خدمات کسب تکنولوژی باید بلد طراحی پشتیبانی بهینه سایت اینترنتی طراح طراحی سایت اپلیکیشن یک سایت سایت، اند مشاوره پرتال و توسعه که طراحی اند ios یک طراحی باشد های بروز وب کار 10 اندروید کار,سینوتی طراحی و وب سینوتی فرانت اپلیکیشن طراحی طراحی وب دهنده مهارت سازی سایت طراحی

سعید قنبری۰۳ تیر ۹۸
10 مهارت که باید یک توسعه دهنده فرانت اند بلد باشد برنامه نویسی طراحی وب سایت

اگر شما به دنبال تغییر شغل یا یادگیری مهارت های جدید برای ارتقاء شغل فعلی خود هستید، مهارت های فنی به برای شما بسیار موثر خواهد بود.
با کار خلاقانه و یک برنامه انعطاف پذیر، فهرست بسیار عظیمی از دلایل اینکه تکنولوژی یک زمینه جذاب برای کار است، وجود دارد.

در این مقاله از وبلاگ سینوتی می خواهیم به 10 مهارت که باید یک توسعه دهنده فرانت اند بلد باشد می پردازیم:

یک توسعه دهنده ی فرانت اند کیست؟
توسعه دهندگان فرانت اند وب سایت ها را با استفاده از زبان های برنامه نویسی HTML، CSS و جاوا اسکریپت (و تکنولوژی ها و زبان های برنامه نویسی دیگر) کد می کنند. توسعه دهنده ی فرانت اند کسی است که سایت را طراحی می کند و آن را به صورت کد توسعه می دهد.
اگر شما به دنبال تکنولوژی هستید، توسعه دهنده فرانت اند یک راه مستقیم و همه جانبه برای رسیدن به آن است. در این شغل شما یک سری مهارت خاص پیدا می کنید که باعث جذب شدن به سمت کارفرمایان می شود، اما این موضوع به اندازه ای وسیع است که به شما اجازه می دهد فرصت اشتغال ایجاد شود، به گونه ای که کمبود تقاضا برای یک توسعه دهنده فرانت اند در انواع مشاغل و محیط وجود ندارد.

10 مهارت که باید یک توسعه دهنده فرانت اند بلد باشد
1. HTML / CSS
زبان نشانه گذاری HTML زبان استاندارد نشانه گذاری مورد استفاده برای ایجاد صفحات وب است. زبان نشانه گذاری HTML پایه ترین زبان برای توسعه وب سایت ها است.
CSS بعد از ایجاد HTML برای ایجاد طرح بندی صفحه، رنگ، فونت و ... کاربرد پیدا می کند. هر دوی این زبان ها برای توسعه فرانت اند سایت بسیار ضروری است.
2. جاوا اسکریپت و jQuery
در برخی موارد یک وبسایت بسیار ساده است، اما برای شرایطی که شما نیاز به ویژگی های تعاملی (صوتی و تصویری، بازی ها، توانایی های پیمایش، انیمیشن های صفحه) دارید جاوا اسکریپت ابزار مورد استفاده برای پیاده سازی آنها است.
یکی از نکات جالب در مورد جاوا اسکریپت این است که کتابخانه هایی مانند jQuery وجود دارد که شامل مجموعه ای از پلاگین ها و برنامه های افزودنی است و باعث می شود، سریع تر و آسان تر وظایفی که بر عهده جاوا اسکریپت است را انجام دهد. jQuery وظایفی که نیاز به چندین خط کد جاوا اسکریپت دارد را به خوبی و با کمترین کد انجام می دهد.
3. فریم ورک های CSS و جاوا اسکریپت
فریم ورک های CSS و جاوا اسکریپت مجموعه ای از فایل های CSS یا جاوا اسکریپت هستند که با ارائه قابلیت های مشترک، اندکی از کار را برای شما انجام می دهند و ساده تر می کنند.
برخی از فریم ورک ها نقاط قوت و ضعف خود را دارد به گونه ای که باید بهترین فریم ورک را برای نوع وبسایتی که در حال ساخت است، انتخاب کنید. به عنوان مثال، بعضی از فریم ورک های جاوا اسکریپت برای ساخت رابط کاربری پیچیده، عالی هستند، در حالی که برخی دیگر در نمایش تمامی مطالب سایت شما عالی هستند.
شما می توانید چندین فریم ورک را با هم استفاده کنید مثلا بوت استرپ (Bootstrap) را با یک فریم ورک جاوا اسکریپت مانند انگولار (Angular) استفاده کنید. در این مثال محتوا توسط انگولار مدیریت می شود و ظاهر و رابط کاربری با بوت استرپ کنترل می شود.
از آنجا که CSS و جاوا اسکریپت همیشه در توسعه وب سایت استفاده می شود، داشتن دانش در این فریم ورک ها برای توسعه دهنده بسیار کارآمد و مهم است.
4. پیش پردازنده های Less ، SASS و Stylus
CSS به تنهایی گاهی اوقات محدود می شود. یکی از این محدودیتها این است که شما نمیتوانید متغیرها، عملکردها یا عملیات ریاضی را تعریف کنید. این مشکل مربوط به زمانی است که یک پروژه بزرگ می شود و زمان زیادی را صرف نوشتن کد تکراری می کنید تا تغییرات انجام شود.
با استفاده از پیش پردازنده CSS مانند Sass ، LESS یا Stylus ، می توانید کد را در زبان پیش پردازنده بنویسید و سپس پیش پردازنده این کد را به CSS تبدیل می کند تا در وب سایت شما کار کند.
5. گیت و Version Control
اگر مسئله ای در مسیر اجرای پروژه اشتباه باشد، شاید بخواهید از ابتدا شروع به اجرای پروژه کنید. کنترل نسخه، فرایند ردیابی و کنترل تغییرات نسبت به کد اولیه است تا این اتفاق نیفتد.
نرم افزار کنترل نسخه مانند گیت ابزاري است که شما براي رديابي اين تغييرات استفاده مي کنيد تا بتوانيد به نسخه پيشين کار خود بدون اینکه کل کد پروژه را خراب کنید، بازگرديد.
6. طراحی واکنش گرا
امروزه از رایانه، تلفن، و تبلت برای مشاهده صفحات وب استفاده می کنیم. همیشه متوجه شده اید که چگونه این صفحات خود را به دستگاهی که از آن استفاده می کنید تنظیم می کنند بدون اینکه خودتان کاری را انجام دهید؟ این به دلیل این است که سایت واکنش گرا طراحی شده است. درک اصول طراحی واکنش گرا و چگونگی پیاده سازی، کلید بسیار مهمی در مسیر تبدیل به یک توسعه دهنده فرانت اند است.
یکی از موارد جالب توجه در طراحی واکنش گرا این است که در فریم ورک های CSS مانند بوت استرپ به خوبی پیاده سازی شده است. همانطور که تا الان متوجه شده اید، این مهارت ها همگی به هم وابسته هستند.
7. تست / اشکال زدایی
به منظور اجرای صحیح سایت یا برنامه ای که نوشتید شما باید کد خود را برای یافتن باگ ها تست کنید، بنابراین توانایی تست و اشکال زدایی، از مهارت های ضروری برای توسعه دهندگان فرانت اند است.
چندین روش مختلف تست در توسعه وب سایت وجود دارد. تست عملکردی  که عملکرد یک مکان خاص در وب سایت شما (مانند یک فرم یا پایگاه داده) را مورد بررسی قرار می دهد و این اطمینان را برای شما ایجاد می کند که همه بخش ها به خوبی و مطابق کد کار می کنند.
روش دیگر تست واحد است. تست واحد کوچکترین بخش کد را که مسئول یک فرایند در سایت شماست، به صورت جداگانه بررسی می کند.
تست بخش بزرگی از مهارت های ضروری یک توسعه دهنده فرانت اند است. برنامه هایی نیز مانند Mocha و Jasmine برای سرعت بخشیدن و ساده سازی فرآیند تست طراحی شده اند.
8. ابزار های مرورگر
در نهایت کاربران با وب سایت شما از طریق یک مرورگر وب ارتباط برقرار خواهند کرد. به طور مشابه با تست و اشکال زدایی که در بالا ذکر شد، تمام مرورگرهای وب مدرن مجهز به ابزار توسعه دهنده هستند. این ابزار به شما امکان می دهد تا صفحات خود را در مرورگر خود آزمایش کنید و آنها را دقیق تنظیم کنید.
ویژگی های هر مرورگر نسبت به مرورگر دیگر متفاوت است، اما ابزار توسعه دهنده مرورگر به طور کلی شامل یک بازرس (inspector) و یک کنسول جاوا اسکریپت (javascript console) می شود. بازرس اجازه می دهد تا ببینید چه کدهای HTML در زمان اجرا در صفحه جاری ظاهر می شود، کدام کد CSS با هر عنصر در صفحه مرتبط است و همچنین به شما اجازه می دهد تا HTML و CSS خود را ویرایش کنید و تغییرات را به صورت زنده ببینید. کنسول جاوا اسکریپت به شما اجازه می دهد تا هر خطایی را که از اجرای جاوا اسکریپت حاصل شده است را مشاهده کنید.
9. ابزارهای خودکار سازی عملکرد وب
اگر وب سایت شما مشکلاتی نظیر عملکرد پایین، تصاویر پر حجم و ... دارد، می توانید اقداماتی را برای بهبود آنها مانند بهینه سازی تصاویر و حذف کدهای CSS و جاوا اسکریپت غیر ضروری انجام دهید.
انجام این وظایف که منجر به عملکرد بهتر وب می شود، می تواند در پایان اجرای پروژه صورت پذیرد. برنامه هایی مانند Grunt و Gulp می توانند برای بهینه سازی تصویر، حذف کدهای ناکارآمد CSS و جاوا اسکریپت و ... استفاده شوند.
10. خط فرمان
رابط های گرافیکی محدودیت هایی برای برخی از برنامه های خاص یا فریم ورک ها دارند. بنابراین آموختن دستورات خط فرمان بسیار نکته ضروری برای یک توسعه دهنده به شمار می رود.

1216
سعید قنبری

سعید قنبری یک برنامه نویس فول استک دولوپر

مطالب مشابه
جدیدترین مطالب
استفاده از مطالب سینوتی فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منابع بلامانع است. Copyright © 2019 Sinnoty Company. All rights reserved.