طراحی وب سایت اصول طراحی اصول طراحی سایت طراحی وب سایت بروز اندروید عناصر طراحی و گرافیک عناصر طراحی و دیزاین عناصر طراحی سایت طراحی فروشگاه اینترنتی بهینه سازی سایت بازاریابی اینترنتی طراحی پرتال ارزان پارس اندیشان داده گستر توکان سفارش طراحی وب سینوتی عناصر طراحی طراحی سایت طراحی وب اپلیکیشن شرکت طراحی سایت اپلیکیشن طراحی سایت اینترنتی کار طراحی سایت وب بروز طراحی بازاریابی اندروید طراحی سایت طراحی سایت طراحی پرتال گرافیک شرکت خدمات پشتیبانی اپلیکیشن اپلیکیشن,سینوتی سایت طراحی مشاوره کسب دیزاین سینوتی فروشگاه وب اصول دیزاین عناصر اپلیکیشن سایت عناصر طراحی سازی بهینه گرافیک سایت طراحی وب شرکت سینوتی با ارائه امکانات طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن توانسته نیاز همه کاربران را برطرف نماید. طراحی سایت نیاز به مختصصانی دارد که بتوانند به خوبی سایت را طراحی کنند. به عبارت دیگر با طراحی سایت می توانید کسب و کار خود را رونق دهید و از طرف دیگر می توانید مشاوره کسب و کار را از ما دریافت نمایید. ما برای شما مشتریان عزیز طراحی سایت را به بهترین شکل ممکن و بصورت کاملا اختصاصی انجام میدهیم. طراحی سایت فروشگاهی نیز یکی دیگر از خدمات ما است. شرکت طراحی سایت سینوتی به خوبی طراحی سایت را انجام می دهد. شرکت سینوتی به همه شرکت های مختلف نیز خدمات مختلفی را ارائه می دهد. شرکت های مختلفی نیز می توانند طراحی های خود را تغییر و تحویل دهند. اکنون شرکت سینوتی مفتخر است که در طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن توانسته نیاز همه مخاطبان را براورده نماید.

شرکت سینوتی آماده ارائه خدمات طراحی وب سایت و پرتال های فروشگاهی متناسب با نیاز روز بازار است. خدمات سینوتی شامل مشاوره و پشتیبانی نیز می باشد.

شش عنصر طراحی و دیزاین و گرافیک طراحی وب سایتشرکت طراحی سایتسفارش طراحی وباندرویدiosعناصر طراحی و گرافیکاصول طراحی سایتسینوتیعناصر طراحیطراحی سایتعناصر طراحی و دیزاینطراحی فروشگاه اینترنتی،بهینه سازی سایتطراحی وب اپلیکیشنبازاریابی اینترنتی،طراحی پرتال ارزان،پارس اندیشان داده گستر توکانعناصر طراحی سایتطراحی وب سایت بروزاصول طراحی

پشتیبانی سایت کسب عناصر اپلیکیشن اصول عناصر بازاریابی سایت طراحی اپلیکیشن وب و وب و طراحی طراحی شرکت طراحی ios سازی و طراحی وب پرتال اپلیکیشن,سینوتی سینوتی و گرافیک سایت و بهینه طراحی اپلیکیشن مشاوره کار بروز طراحی و اندروید دیزاین و سایت، طراحی دیزاین خدمات سایت سایت اینترنتی فروشگاه طراحی گرافیک سایت

سهراب طهماسبی۳۱ خرداد ۹۸
شش عنصر طراحی و دیزاین و گرافیک گرافیک

طراحی و دیزاین خوب جادویی است که چشم بیننده را مسحور خود خواهد کرد، ترکیب کاملی از تلفیق میان طبیعت و تکنولوژی. در طراحی و دیزاین، طراحان گرافیک از مجموعه ای از ابزارهایی استفاده می کنند که به عنوان عناصر طراحی و دیزاین شناخته می شوند، به یاد داشته باشید که هر جزئی از طراحی و دیزاین در حال تلاش برای برقراری ارتباط با کاربر است. طرح می تواند به ما بگوید که ایمیل های خود را نخوانده ایم، یا نام تجاری جوراب خریداری شده را به ما نشان دهد و یا حتی به ما نشان دهد که مراقب سقوط سنگ باشیم. عناصر طراحی و دیزاین ابزارهایی هستند که طراح آن را به کار می برد و به وضوح به ارائه یک پیام کمک می کند.

عناصر طراحی و دیزاین چیست؟ با وبلاگ سینوتی همراه باشید تا با هم در این مقاله به مرور شش عنصر اصلی طراحی و دیزاین بپردازیم.

عناصر طراحی و دیزاین:

خط

خط در ذات خود پویا است و حرکت، قلمرو واقعی خط است. خط به طور نامعلومی در هر یک از دو جهت می تواند دنبال شود و نه به فرم و نه به کانون تصویر محدود نمی شود. خط می توانند صاف، خشن، مداوم، شکسته، ضخیم یا نازک باشند.
خطوط همچنین پیام های متفاوتی را ارسال می کنند. برای مثال، یک خط مورب، دارای انرژی جنبشی و حرکت است، در حالی که یک خط مستقیم انرژی متفاوتی را دارا است.
خطوط را می توان به گونه ای مورد استفاده قرار داد تا تاکید کنند و چشم را به یک منطقه مشخصی هدایت کنند. خط وظیفه پر اهمیت ساختار را بازی می کند، متصل می شود، مرتبط می شود، حمل می کند، حمایت می کند، دیگری را نگه می دارد، محافظت می کند، خطوط دیگر را قطع می کند و منشعب می شود. در تصویر زیر می توانید لبه ساختمانی را مشاهده کنید که یک خط بصری خیره کننده در طراحی و دیزاین این صفحه وب ایجاد می کند . 

سینوتی عناصر طراحی گرافیک دیزاین سایت خط

رنگ

اغلب طرح ها با انتخاب رنگ های نابه جا، بی دقت و یا نامناسب دچار مشکل می شوند. رنگ فوق العاده مهم است و هرگز نباید آن را نادیده گرفت. حتی در یک طرحی که کاملا به صورت سیاه و سفید طراحی و دیزاین شده شدت رنگ باید متعادل و متناسب باشد.

علاوه بر این، داشتن اطلاعاتی در رابطه با اصول اولیه تئوری رنگ می تواند شما را برای رسیدن به بهترین ترکیب رنگ یاری کند. برای درک بهتر اصول اولیه تئوری رنگ ها می توانید مقاله چگونه رنگ مناسب برای وب سایت انتخاب کنیم را مطالعه کنید.

سینوتی عناصر طراحی گرافیک دیزاین سایت رنگ

شکل

شکل یک فضای محصور است که توسط خطوط یا بر خلاف محیط اطراف تعریف شده است. شکل می توانند هندسی باشند (مربع، بیضی، مثلث، و غیره) یا ارگانیک (حباب ، لکه، عناصری که کمی کوچک هستند و بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود و بیننده در نگاه اول متوجه آن ها نمی شود).

بلوک های متن نیز از اجزای این ترکیب هستند که در پس زمینه متن ها برای ایجاد تضاد میان رنگ تصویر اصلی زمینه و متن برای بهتر دیده شدن متن ایجاد می شوند.

سینوتی عناصر طراحی گرافیک دیزاین سایت شکل

بافت

به هر سمتی در اطرافمان نگاه کنیم بافت ها را می توانیم با چشم ببینیم و یا لمس کنیم. در حالی که ما نمی توانیم آنها را در وب سایت ها لمس کنیم، برای زنده کردن بافت ها در دنیای مجازی باید ترکیباتی را ایجاد کنید تا زندگی را در بافت ها به ارمغان بیاورد.

آیا می خواهید نرمی، راحتی، و آرامش را در بافت به ببیننده القا کنید؟ هیچ راهی سریع تر از پس زمینه های نخی وجود ندارد. از سوی دیگر، اگر شما در حال فروش لوازم ساختمان هستید، احتمالا به سمت بافت های سیمانی، سنگی و غیره، بروید.

سینوتی عناصر طراحی گرافیک دیزاین سایت بافت

کادربندی

فریم ها می توانند ظریف باشند. فریم ها اطلاعات را سازماندهی می کنند و سلسله مراتب را برای چشم ایجاد می کنند و مهم ترین اطلاعات را برای بیننده برجسته می کنند. آنها می توانند زیبا و تزئینی باشند. فریم ها همچنین به تعیین شکل در فضای خالی یک صفحه کمک می کنند.

سینوتی عناصر طراحی گرافیک دیزاین سایت کادربندی

تایپوگرافی و متن

تایپوگرافی یک عنصر مهم طراحی و دیزاین است زیرا به معنای واقعی کلمه پیغامی است که می خواهید کاربر با آن ارتباط برقرار کند، اما نحوه ارائه آن می تواند بیش از کلمات باشد: اگر به صورت عمدی مورد استفاده قرار گیرد، نوع آن می تواند یک عنصر بصری قابل توجه به صورت یک شکل باشد و ساختاری بین محتوا و تصویر را فراهم کند.

سینوتی عناصر طراحی گرافیک دیزاین سایت تایپوگرافی و متن

جمع بندی

برای استفاده صحیح از عناصر طراحی و دیزاین به عنوان یک گرافیست وب شما باید نمونه های زیادی را مشاهده کنید و از آن ها ایده بگیرید، شاید بهترین راه برای ایده گرفتن مشاهده سایت هایی باشد که منابع متعددی از طراحی و دیزاین را در اختیار شما می گذارند، برای دیدن این منابع می توانید مقاله بهترین منابع طراحی و دیزاین وب سایت را مشاهده کنید.

482
سهراب طهماسبی

سهراب طهماسبی طراح و گرافیست

مطالب مشابه
جدیدترین مطالب
استفاده از مطالب سینوتی فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منابع بلامانع است. Copyright © 2019 Sinnoty Company. All rights reserved.