بایدها و نبایدها در طراحی سایت اصول طراحی سایت شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی وب سایت طراحی فروشگاه اینترنتی بهینه سازی سایت تجربه کاربری سایت نحوه طراحی سایت بازاریابی اینترنتی طراحی پرتال ارزان پارس اندیشان داده گستر توکان گرافیک سایت سینوتی طراحی وب سایت بروز سفارش طراحی وب اندروید طراحی وب اپلیکیشن پرتال طراحی کسب طراحی طراحی وب طراحی شرکت اپلیکیشن بایدها سایت سایت,سینوتی سایت بروز بهینه وب طراحی سایت دیزاین طراحی اندروید طراحی اصول گرافیک سایت سایت روش های فروشگاه طراحی بازاریابی سایت سازی اپلیکیشن اینترنتی سینوتی طراحی سایت کار خدمات نبایدهای گرافیک مشاوره وب وب طراحی اصول پشتیبانی شرکت سینوتی با ارائه امکانات طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن توانسته نیاز همه کاربران را برطرف نماید. طراحی سایت نیاز به مختصصانی دارد که بتوانند به خوبی سایت را طراحی کنند. به عبارت دیگر با طراحی سایت می توانید کسب و کار خود را رونق دهید و از طرف دیگر می توانید مشاوره کسب و کار را از ما دریافت نمایید. ما برای شما مشتریان عزیز طراحی سایت را به بهترین شکل ممکن و بصورت کاملا اختصاصی انجام میدهیم. طراحی سایت فروشگاهی نیز یکی دیگر از خدمات ما است. شرکت طراحی سایت سینوتی به خوبی طراحی سایت را انجام می دهد. شرکت سینوتی به همه شرکت های مختلف نیز خدمات مختلفی را ارائه می دهد. شرکت های مختلفی نیز می توانند طراحی های خود را تغییر و تحویل دهند. اکنون شرکت سینوتی مفتخر است که در طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن توانسته نیاز همه مخاطبان را براورده نماید.

شرکت سینوتی آماده ارائه خدمات طراحی وب سایت و پرتال های فروشگاهی متناسب با نیاز روز بازار است. خدمات سینوتی شامل مشاوره و پشتیبانی نیز می باشد.

بایدها و نبایدها در طراحی سایت بازاریابی اینترنتی،طراحی پرتال ارزان،پارس اندیشان داده گستر توکانطراحی وب سایتنحوه طراحی سایتشرکت طراحی سایتسفارش طراحی وبطراحی وب اپلیکیشنطراحی وب سایت بروزسینوتیبایدها و نبایدها در طراحی سایتتجربه کاربری سایتاندرویدiosطراحی سایتطراحی فروشگاه اینترنتی،بهینه سازی سایتگرافیک سایتاصول طراحی سایت

سایت اصول طراحی طراحی سازی ios وب وب و سایت,سینوتی سایت، و طراحی سایت و طراحی شرکت بروز سینوتی بازاریابی و طراحی دیزاین پشتیبانی اینترنتی پرتال وب و گرافیک سایت و سایت سایت اپلیکیشن طراحی اصول گرافیک طراحی طراحی وب سایت فروشگاه بهینه و بایدها روش طراحی کار مشاوره طراحی کسب های اندروید نبایدهای اپلیکیشن خدمات

سعید قنبری۰۷ تیر ۹۸
بایدها و نبایدها در طراحی سایت گرافیک طراحی وب سایت

سینوتی بایدها و نبایدها در طراحی سایت

طراحی سایت یک موضوع پیچیده است. بسیاری از مسائلی که باید در هنگام ایجاد یک وب سایت در نظر داشته باشید وجود دارد. برای ساده کردن این کار، لیستی از اصولی را که هر طراح سایت باید در نظر بگیرد، آماده کرده ایم. خبر خوب این است که همه این اصول طراحی سایت، ساده هستند.

بیایید شروع کنیم! در این مقاله از وبلاگ سینوتی به موضوع بایدها و نبایدها در طراحی سایت می پردازیم.

مواردی که باید در طراحی سایت رعایت شود:

1. بدون در نظر گرفتن نوع دستگاه، تجربه مشابهی را ارائه دهید

بازدیدکنندگان به سایت شما از انواع مختلف دستگاه می آیند. آنها می توانند سایت شما را در کامپیوتر رومیزی یا لپ تاپ، رایانه لوحی، تلفن، پخش کننده موسیقی یا حتی ساعتهای خود ببینند. بخش بزرگی از طراحی UX اطمینان حاصل کردن از این موضوع است که بدون توجه به اینکه بازدید کننده با چه دستگاهی سایت شما را ببیند، آنها باید تجربه مشابهی داشته باشند.

سینوتی رعایت تجربه کاربری در طراحی سایت

اگر یک بازدید کننده سایت شما را بر روی تلفن همراه خود می بیند، باید بتواند همه چیزهایی را که نیاز دارند بدون هیچ مشکلی پیدا کند درست همان گونه که اگر آنها سایت شما را در دسکتاپ خود در خانه می بینند.

2. طراحی آسان برای استفاده از منوهای ناوبری

منوهای ناوبری بسیار پرکاربرد هستند. به خاطر داشته باشید، سایت شما هر چقدر هم خوب باشد اما در صورتی که کاربران نتوانند راه خود را آن پیدا کنند هیچ نتیجه ای نخواهد داشت. به همین دلیل ناوبری در سایت شما باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

•    ساده: هر سایت باید ساده ترین ساختار را داشته باشد
•    واضح: گزینه های ناوبری سایت باید برای بازدیدکنندگان واضح باشد
•    سازگار: سیستم ناوبری برای صفحه اصلی باید در هر صفحه از سایت باشد

ناوبری خود را به گونه ای که بازدیدکنندگان جایی را که می خواهند با کمترین میزان کلیک به آنجا برسند، بصورت ساده، واضح و سازگار طراحی کنید. برای درک بهتر مسئله می توانید مقاله شش عنصر طراحی و دیزاین و گرافیک را مطالعه کنید.

3. تغییر رنگ لینک های بازدید شده

لینک ها یک عامل کلیدی در این فرایند ناوبری هستند. هنگامی که لینک های بازدید شده رنگ را تغییر نمی دهند، کاربران به طور غیرمستقیم می توانند صفحات یکسان را دوباره باز کنند.
دانستن مکان های گذشته و حال شما، تصمیم گیری در مورد آینده را آسان تر می کند.

دانستن صفحاتی که کاربران قبلا بازدید کرده اند، او را از دوباره بازکردن صفحه تکراری باز می دارد. برای نمونه تصویر زیر را در نظر بگیرید:

سینوتی رعایت تجربه کاربری در طراحی سایت تغییر رنگ لینک

4. میزان دید صفحات خود را آسان کنید

هنگامی که کاربران از سایت شما بازدید می کنند، احتمال بیشتری وجود دارد که به سرعت صفحه نمایش را اسکن کنند تا همه چیز را بخوانند. بنابراین، اگر یک بازدید کننده مایل به پیدا کردن محتوای خاصی باشد، آنها قصد دارند تا سریع تر آن محتوا را پیدا کنند نه اینکه کل سایت را به دنبال آن باشند. شما، به عنوان یک طراح، می توانید با طراحی یک سلسله مراتب بصری خوب به آنها کمک کنید. سلسله مراتب بصری به ترتیب یا ارائه عناصر به شیوه ای اشاره دارد که اهمیت دارد می گویند. به عنوان مثال جایی که چشم ها باید اول، دوم و ... تمرکز کنند.

برای مواردی مهم مانند عناوین صفحه نمایش، فرمهای ورود، موارد ناوبری یا سایر محتوای مهم، یک نقطه کانونی را ایجاد کنید تا بازدیدکنندگان آن را فورا ببینند.

5. همه لینک ها را بررسی کنید

یک کاربر می تواند به راحتی زمانی که بر روی یک لینک در سایت کلیک می کند ناامید شود و خطای 404 را دریافت کند. زمانی که بازدیدکنندگان برای محتوای بخصوصی جستجو می کنند، انتظار می رود که همه لینک ها بصورت غیرمستقیم کاربر را به آن مطلب هدایت کند. پس لینک هایی که خطایی 404 دارند یعنی در سایت تعریف نشده اند را بررسی و رفع مشکل کنید.

6. اطمینان حاصل کنید که عناصر قابل کلیک به نظر می رسد

ظاهر یک شی به کاربران می گوید که چگونه از آن استفاده کنند. عناصر بصری که مانند لینک یا دکمه هستند اما قابل کلیک نیستند، به راحتی کاربران را گیج می کنند. کاربران باید بدانند که کدام بخش از صفحه دارای محتوای ساده ی استاتیک است وکدام مناطق قابل کلیک (یا قابل لمس) است. عناصر قابل کلیک را برای کاربران آشکار سازید.

سینوتی رعایت تجربه کاربری در طراحی سایت عناصر قابل کلیک

آیا جعبه نارنجی در تصویر بالا یک دکمه است؟ پاسخ این است: نه. شکل و ظاهر این شی مانند یک دکمه است در حالیکه دکمه نیست و کلیک نمی شود.

مواردی که نباید در طراحی سایت رعایت شود:

1. بازدیدکنندگان سایت خود را منتظر بارگذاری محتوا قرار دهید

توجه و صبر و شکیبایی کاربران سایت ها بسیار کم است. بر اساس تحقیق NNGroup محدودیت نگه داشتن توجه کاربر به یک بخش 10 ثانیه است. هنگامی که بازدیدکنندگان باید منتظر بارگذاری سایت شما باشند، ناامید خواهند شد و احتمالا سایت شما را ترک خواهند. حتی اگر یک لوگوی لودینگ زیبایی طراحی شده باشد اما بارگیری طولانی سایت می تواند کاربران را مجبور به ترک سایت کند.

2. باز کردن لینک داخلی در برگه جدید

این کار دکمه Back مرورگر را غیرفعال می کند و مانع از این می شود که کاربر به صفحه قبلی بازگردد.

سینوتی تجربه کاربری در طراحی-سایت باز کردن لینک سایت در برگه جدید

3. تبلیغات بنری زیاد در سایت

تبلیغات می توانند محتویاتی که در کنار آن قرار دارند را تحت الشعاع قرار دهند و کار کاربران را برای وب گردی در سایت شما سخت تر کند. نباید بگوییم هر چیزی که به نظر می رسد یک تبلیغ است، معمولا توسط کاربران نادیده گرفته می شود (این پدیده به عنوان کوررنگی بنری شناخته می شود) و نباید با این توجیه تبلیغات بنری در سایت را زیاد کنیم چون کاربر را خسته می کند.

سینوتی رعایت تجربه کاربری در طراحی سایت تبلیغات بنری

4. پنهان سازی اسکرول بار

پنهان سازی اسکرول بار، زمانی است که طراحان و توسعه دهندگان اسکرول صفحه را دستکاری می کنند تا در وب سایت خود متفاوت رفتار کنند. این کار می تواند شامل انواع افکت های نمایشی، ثابت نگه داشتن اسکرول بار در نقطه ای خاص از صفحه و حتی طراحی مجدد خود اسکرول بار باشد. پنهان سازی اسکرول بار یکی از مزاحم ترین موارد برای بسیاری از کاربران است زیرا کنترل آنها بر سایت از بین می رود.

سینوتی رعایت تجربه کاربری در طراحی-سایت پنهان سازی اسکرول بار

در تصویر بالا صفحه Mac Pro را می بینید. این صفحه برخی از انیمیشن های پیمایش خسته کننده را استفاده می کند.

5. پخش خودکار فیلم با صدا

پخش ویدیوها، موسیقی و یا صداهای خودکار در پس زمینه باعث تحریک کاربران می شود. این عناصر باید به اندازه کافی مورد استفاده قرار گیرد و تنها زمانی مناسب از آنها استفاده شود. تا جایی که ممکن است اگر استفاده نشود بهتر است.

سینوتی تجربه کاربری در طراحی سایت پخش خودکار فیلم با صدا

در تصویر بالا می بینید که فیلم های فیس بوک برای پخش خودکار تنظیم شده اند اما هیچ صدایی پخش نمی شود مگر اینکه کاربران ویدیو را تماشا کنند (مثلا با تعامل با ویدیو).

6. طراحی شلوغ صفحه

طراحی سایت یا رابط کاربری هرگز نباید با توانایی کاربر در خواندن محتوای روی صفحه در تضاد باشد. این موضوع مهم است که از پس زمینه شلوغ در پشت محتوا، طرح های ضعیف رنگی که مانع خوانایی سایت یا کنتراست رنگ ناکافی (مانند مثال زیر) شود، خودداری شود.

سینوتی تجربه-کاربری در طراحی سایت طراحی شلوغ صفحه

مثلا در تصویر بالا می بینید که کنتراست پایین برای فونت همیشه یک ایده بد است.

7. استفاده از متن و آگهی های مبهم 

محتویاتی که چشمک می زنند، می توانند در افراد حساس، حس هیجان ایجاد کنند. نه تنها باعث هیجان می شود، بلکه برای دسته ای از کاربران به طور کلی آزار دهنده یا منحرف کننده است. در نتیجه از متن های چشمک زن در سایت استفاده نکنید.

برای توضیحات تکمیلی، می توانید مقاله نکات اساسی در طراحی ui و ux وب سایت را نیز مطالعه کنید.

1436
سعید قنبری

سعید قنبری یک برنامه نویس فول استک دولوپر

مطالب مشابه
جدیدترین مطالب
استفاده از مطالب سینوتی فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منابع بلامانع است. Copyright © 2019 Sinnoty Company. All rights reserved.