کنتراست در طراحی سایت و اپلیکیشن سینوتی بازاریابی اینترنتی طراحی پرتال ارزان پارس اندیشان داده گستر توکان اندروید استانداردهای طراحی سایت سفارش طراحی وب ابزارهای رنگی بهبود طراحی سایت طراحی وب سایت ابزارهای طراحی سایت طراحی سایت طراحی وب سایت بروز رنگ مناسب طراحی طراحی فروشگاه اینترنتی بهینه سازی سایت طراحی وب اپلیکیشن ترکیب رنگ ها در طراحی سایت شرکت طراحی سایت طراحی طراحی وب سایت پشتیبانی کنتراست وب اپلیکیشن برای در کار اپلیکیشن کسب اپلیکیشن طراحی اینترنتی فروشگاه طراحی طراحی سایت سازی طراحی ترکیب بهبود سینوتی سایت سایت,سینوتی ها بروز استانداردهای مشاوره بهینه شرکت سایت طراحی پرتال طراحی رنگ وب اندروید طراحی سایت خدمات رنگی بازاریابی ابزارهای شرکت سینوتی با ارائه امکانات طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن توانسته نیاز همه کاربران را برطرف نماید. طراحی سایت نیاز به مختصصانی دارد که بتوانند به خوبی سایت را طراحی کنند. به عبارت دیگر با طراحی سایت می توانید کسب و کار خود را رونق دهید و از طرف دیگر می توانید مشاوره کسب و کار را از ما دریافت نمایید. ما برای شما مشتریان عزیز طراحی سایت را به بهترین شکل ممکن و بصورت کاملا اختصاصی انجام میدهیم. طراحی سایت فروشگاهی نیز یکی دیگر از خدمات ما است. شرکت طراحی سایت سینوتی به خوبی طراحی سایت را انجام می دهد. شرکت سینوتی به همه شرکت های مختلف نیز خدمات مختلفی را ارائه می دهد. شرکت های مختلفی نیز می توانند طراحی های خود را تغییر و تحویل دهند. اکنون شرکت سینوتی مفتخر است که در طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن توانسته نیاز همه مخاطبان را براورده نماید.

شرکت سینوتی آماده ارائه خدمات طراحی وب سایت و پرتال های فروشگاهی متناسب با نیاز روز بازار است. خدمات سینوتی شامل مشاوره و پشتیبانی نیز می باشد.

ابزارهای رنگی برای بهبود طراحی وب سایت سینوتیشرکت طراحی سایتکنتراست در طراحی سایت و اپلیکیشنسفارش طراحی وباندرویدطراحی وب اپلیکیشنترکیب رنگ ها در طراحی سایتبازاریابی اینترنتی،طراحی پرتال ارزان،پارس اندیشان داده گستر توکانطراحی فروشگاه اینترنتی،بهینه سازی سایتطراحی وب سایتiosاستانداردهای طراحی سایتطراحی سایترنگ مناسب طراحیابزارهای رنگی بهبود طراحی سایتطراحی وب سایت بروزابزارهای طراحی سایت

و استانداردهای طراحی وب مشاوره رنگی بهبود در طراحی طراحی و وب کسب شرکت سایت پشتیبانی طراحی بهینه کنتراست سایت,سینوتی ترکیب طراحی اندروید سایت، رنگ سایت وب فروشگاه طراحی کار بروز و بازاریابی سایت خدمات اپلیکیشن طراحی اپلیکیشن سازی طراحی و سایت سینوتی طراحی برای پرتال ها و ابزارهای ios اپلیکیشن و اینترنتی

سهراب طهماسبی۱۴ خرداد ۹۸
ابزارهای رنگی برای بهبود طراحی وب سایت گرافیک طراحی وب سایت

آیا می دانید که بیش از 4 درصد جمعیت جهان کور رنگی دارند؟ بنابراین بهتر است از این که طراحی شما برای همه کاربران قابل دسترسی است اطمینان حاصل کنید. و بررسی این موضوع با مجموعه ابزارهای مناسبی که وجود دارد، ساده تر از آن چیزی است که فکر کنید.

دسترسی پذیری در طراحی وب سایت و اپلیکیشن چیست؟

سینوتی طراحی وب سایت دسترسی پذیری گرافیک

هنگامی که به طراحی وب سایت می پردازیم، استانداردهای دسترسی فراوانی وجود دارد و هدف کلی این است که طراحی وب سایت را به گونه ای انجام دهیم تا هر کاربری بتواند با آن راحت باشد.
انواع مختلفی از اختلالات بینایی، از جمله کور رنگی، مهمترین نکته در مورد یک محیط بصری مانند وب سایت می باشد. با توجه به آماری که در این رابطه منتشر شده است، از هر 12 مرد 1 مرد و از هر 200 زن یک زن در سراسر جهان، از انواع  بیماری های کمبود بینایی رنج می برند. 

دستورالعمل های دسترسی و استانداردها
هنگامی که به موضوع رنگ و قابلیت دسترسی در طراحی سایت و اپلیکیشن برخورد می کنیم، نگرانی های اصلی، کنتراست تصویر است که این موضوع شامل کنتراست رنگ در پیش زمینه و پس زمینه، کنتراست رنگ برای متن (از جمله وزن و اندازه) و کنتراست رنگ برای همه عناصر رابط کاربری سایت و اپلیکیشن است. 
راهنمایی های دسترسی به تماس با وب (WCAG)، سندی است که همه موارد لازم را برای ایجاد وب سایت بهینه در اختیار شما قرار می دهد. برای اطلاع بیشتر در مورد این راهکارها، اینجا کلیک کنید.

بهترین تجربه ها و استانداردهای دسترسی به رنگ: 
-    ارائه کنتراست کافی بین پس زمینه و پیش زمینه؛ این کنتراست به همه عناصر سایت و اپلیکیشن که مرتبط با هم هستند اعمال می شود
-    برای انتقال اطلاعات از رنگ و هر چیزی که وابسته به رنگ است، استفاده کنید
-    اطمینان حاصل کنید که عناصر تعاملی و لینک ها به راحتی در دسترس هستند و تنها اعمال تغییر رنگ در حالت های مختلف لینک ها کافی نیست
-    اطمینان حاصل کنید که عنوان فیلدهایی که در فرم های سایت و اپلیکیشن خود قرار می دهید، خطاهایی که در فرم شما ایجاد می شود و ... رنگ مناسبی داشته باشند تا به راحتی قابل خواندن باشند
-    عناصر متن و تعاملی باید نسبت کنتراست حداقل 4.5 تا 1 داشته باشند.

10 ابزار دسترسی به رنگ در طراحی وب سایت و اپلیکیشن
ابزارهای زیادی وجود دارد که به شما کمک می کنند تا همه چیز را از کنتراست تا ترکیب رنگ ها برای ایجاد یک پالت مناسب در طراحی وب سایت یا اپلیکیشن مورد بررسی قرار دهید.
در این مقاله از وبلاگ سینوتی به بررسی 10 ابزار کاربردی می پردازیم:

ابزار بررسی کنتراست رنگ WebAIM

سینوتی ابزارهای طراحی وب سایت گرافیک webaim

ابزار کنترل کنتراست رنگ WebAIM، کنتراست بین رنگ پس زمینه و پیش زمینه را بررسی می کند. هدف نسبت 4.5: 1 یا بالاتر است.

ابزار Colorable

سینوتی ابزارهای طراحی وب سایت گرافیک colorable

ابزار Colorable با استفاده از تفاوت در روشنایی، کنتراست را بررسی می کند و باعث می شود هر رنگ مشخص شود. 

ابزار Color Safe

سینوتی ابزارهای طراحی وب سایت گرافیک colorsafe

ابزار Color Safe به شما کمک می کند پالت های رنگی در دسترس را بر اساس دستورالعمل های WCAG ایجاد کنید. این پالت ها اطمینان لازم را در مورد اینکه نسبت های پس زمینه و کنتراست مناسب برای خوانایی مطلوب استفاده می شود را می دهند.

Web Accessibility Guidelines

سینوتی ابزارهای طراحی وب سایت گرافیک web accessibility guidelines

این ابزار دارای ابزار کنتراست رنگی است که رنگ های مختلف را در پس زمینه های مختلف نشان می دهد و اطمینان از خوانایی متن را به شما می دهد. از این ابزار برای ایجاد پس زمینه و متن که روشن و قابل فهم هستند استفاده کنید.

ابزار Stark

سینوتی ابزارهای طراحی وب سایت گرافیک stark

Stark یک افزونه در برنامه Adobe XD و Sketch است که می توانید از آن برای تست دسترسی پذیری عناصر سایت یا اپلیکیشن بر روی طرح موردنظر خود استفاده کنید. به کمک این ابزار می توانید کنتراست را بررسی کرده، کوررنگی را شبیه سازی کنید یا حتی پیشنهادات رنگی را برای بهبود طرح انجام دهید.

ابزار Colors for All

colors for all

Colors for All یک نمودار بصری غول پیکر از رنگ ها بصورت جدول است که رنگ ها را برای ترکیب مناسب مطابق با استانداردهای WCAG نشان می دهد.

ابزار Color Blind Web Page Filter

سینوتی ابزارهای طراحی وب سایت گرافیک color blind webpage filter

Color Blind Web Page Filter به شما اجازه می دهد تا یک آدرس اینترنتی را وارد کرده و سپس فیلتر بینایی را تنظیم کنید و ببینید که ظاهر صفحه چه شکلی می شود. این ابزار می تواند یک تست عالی برای کمک به شما در جهت بررسی میزان دسترسی پذیری صفحه سایت یا اپلیکیشنتان باشد.

ابزار Color Review

سینوتی ابزارهای طراحی وب سایت گرافیک color review

Color Review یک برنامه با قسمت های مختلف است که به شما کمک می کند کنتراست رنگ را کنترل کنید. شما همچنین می توانید از آن در مرورگر استفاده کنید. به کمک این ابزار شما می توانید میزان دشواری خواندن متن ها را با تغییر رنگ های مختلف بررسی کنید.

ابزار Colors

سینوتی ابزارهای طراحی وب سایت گرافیک colors

ابزار Colors شامل 90 ترکیب از جفت رنگ ها مختلف برای طراحی وب سایت یا اپلیکیشن است. در این ابزار، هر ترکیب از رنگ ها شامل یک راهنمای اندازه و یک نسبت است، بنابراین شما از این که هر جفت رنگ با هم چگونه هستند اطلاع پیدا می کنید. اگر شما به دنبال ایجاد پالت های رنگی قابل دسترس هستید، این ابزار یک ابزار عالی برای شروع است.

ابزار Contrast Grid

سینوتی ابزارهای طراحی وب سایت گرافیک contrast grid

Contrast Grid به شما اجازه می دهد تا ترکیب رنگ ها را برای پیش زمینه و پس زمینه مطابق با استانداردهای حداقل کنتراست مورد نیاز WCAG بررسی کنید. شما در این ابزار می توانید هر رنگی که برای گزینه های طراحی خود می خواهید را وارد نمایید تا برای شما یک جدول رنگی ایجاد نماید.

نتیجه
وقتی تصمیم به طراحی یک وب سایت می گیرید، دسترسی پذیری و هم خوانی رنگ ها مهم است. حتی اگر دید کامل رنگی داشته باشید، شما باید یک گام به عقب بر گردید و در مورد طراحی از دیدگاه کسی که ممکن است دید رنگی مطلوبی نداشته باشد، فکر کنید. 
دسترسی پذیری باید گزینه اصلی شما در هر پروژه طراحی وب سایت باشد. حتی اگر یک وب سایت خیره کننده ایجاد کنید در حالیکه خیلی از کاربران قادر به دیدن آن نباشند، چه فایده ای خواهد داشت؟

415
سهراب طهماسبی

سهراب طهماسبی طراح و گرافیست

مطالب مشابه
جدیدترین مطالب
استفاده از مطالب سینوتی فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منابع بلامانع است. Copyright © 2019 Sinnoty Company. All rights reserved.